Memur Kasko

Araç sahipleri araçlarının karayollarında seyrederken, park halinde iken birçok riskle karşı karşıya olduğunu bilmekte ve bu risklerden korumak amacı ile araç sigortası yaptırmaktadır. Araç kasko sigorta şirketleri tarafından araç kaskosu yapılmaktadır. Araç kasko sigorta şirketleri farklı kasko paketleri ile araçları farklı risk gruplarına karşı teminat altına almaktadır. Ayrıca çeşitli kampanyalar düzenleyerek müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Memurlar için, polisler için, öğretmenler için avantajlı kasko paketleri sunulmakta memur için hazırlanan kasko paketleri memur kasko, öğretmen için hazırlanan kasko paketleri öğretmen kasko, polis için hazırlanan kasko paketleri polis kasko olarak adlandırılmaktadır.

Bazı araç kasko sigorta şirketleri tarafından hazırlanan memur kasko paketi, özel indirimli kasko paketidir ve Türkiye Kamu Çalışanlarını kapsamaktadır. Kamu memurları memur kasko paketi ile araç kaskosu yaptırmakta ve kasko poliçesini imzalayarak araçlarını güvence altına almaktadır. Memur olan araç sahipleri bu kasko paketini seçtiğinde araçları için uygun bulduğu riskleri seçmekte ve avantajlı paketten faydalanmaktadır. Memur kasko paketini seçerek trafik sigortası yaptıran araç sahipleri istedikleri takdirde tüm risklere karşı araçlarını güvence altına almaktadır. Memur kasko paketini sunan araç kasko sigorta şirketleri araç sahiplerine özel indirimler sunmaktadır.

Araç sahipleri standart trafik sigortası ile araçlarını kısmi olarak bir takım risklere karşı güvence altına almaktadır. Full kasko veya tam kasko paketini seçen araç sahipleri ise araçlarını tüm risklere karşı güvence altına almaktadır.

Mesleklere yönelik araç kasko paketi düzenleyen araç kasko sigorta şirketleri müşteri memnuniyeti sağlamakta memur kasko paketi ile memurları memnun etmektedir. Trafik sigortası kampanyaları düzenleyen araç kasko sigorta şirketleri ödeme kolaylığı, fiyat avantajları sunmaktadır. Memur kasko için araç kasko sigorta şirketlerinin web sayfalarında yer alan araç kasko talep formunu doldurmaları yeterli olmaktadır. Birkaç dakika içerisinde doldurulan form araç kasko sigorta şirketine ulaşmakta ve şirket yetkileleri 24 saat gibi kısa bir sürede memur kasko talep formunu dolduran araç sahibine teklif göndermektedir. Kasko teklifleri uygun ödeme koşulluarı ve fiyat avantajlarını içermektedir.

Memur kasko avantajlarından yararlanmak isteyen araç sahipleri istediği kasko paketini seçmekte ve araç kasko sigorta şirketine giderek memur kasko poliçesini imzalamaktadır. Memur kasko poliçesinde araca ait bilgiler, araç sahibine ait bilgiler, teminat altına alınan riskler, kaskonun başlama ve bitiş süresi yazılı olmakta ve kasko poliçesi kasko sigorta şirketi tarafından hazırlanmaktadır.

Memur kasko trafik sigortası süresi 1 yıllıktır. 1 yıl içinde poliçede yazılı risklerden biri, birkaçı veya tamamı gerçekleştiğinde araçta meydana gelen hasar tutarı araç kasko sigorta şirketi tarafından araç sahibine ödenmektedir.

Araç Sigorta Fiyatları

Sirketlere Göre Kasko

Ak Sigorta Anadolu Sigorta Ankara Sigorta
Aviva Sigorta Ergo İsviçre Sigorta Dubai Sigorta
Liberty Sigorta Sompo Japan Sigorta Euro Sigorta
Ray Sigorta Şeker Sigorta Eureko Sigorta