Araç Kasko

Araç kasko sigorta şirketleri özel, resmi, ticari araçları trafik sigortası yapmaktadır. İsteğe bağlı araç kaskosu araçları karayollarında seyir halinde, otoparkta park halinde çeşitli risklere karşı korumaktadır. Araç kaskosu araçların risklere karşı teminat altına alınmasıdır. Araç kasko sigorta şirketleri standart kasko, full kasko veya tam kasko, ek teminatlı kasko paketleri ile farklı risk gruplarına karşı güvence altına almaktadır..

Standart araç kaskosu çarpma, çarpılma, düşme, devrilme, yuvarlanma, yanma, çalınma, çalınmaya teşebbüs risklerine karşı araçları güvence altına alırken full kasko paketi tüm risklere karşı güvence altına almaktadır. Araç sigortası fiyatları her yıl yeniden belirlenmekte ve araç sahiplerine ilan edilmektedir. 2014 yılı araç kasko fiyatları araç kasko sigorta şirketlerinin web sayfalarından hızlı ve kolay bir şekilde online kasko teklifi alınarak veya araç kasko sigorta şirketlerine gidilerek öğrenilmektedir. Araç sahipleri birden fazla araç kasko sigorta şirketinden araç kasko hesaplama listesini almakta, karşılaştırmakta, teminat altına alınacak riskleri incelemekte ve uygun teklifi veren araç kasko sigortasına giderek trafik sigortası yaptırmaktadır.

Araç kasko sigorta şirketleri araç kasko poliçesi hazırlamakta ve taraflar bu poliçeyi imzalamakta, araç sahibi kasko ücretini ödemekte ve araç teminat altına alınmaktadır. Araç kaskosu1 yıllık süreyi kapsamaktadır. Kasko poliçesinde araca ait bilgiler, araç sahibine ait bilgiler, kaskonun başlama ve bitiş tarihi, kasko acentesi yetkilisinin adı, aracın teminat altına alınacağı riskler yazılı bulunmaktadır. Araç kasko sigorta poliçesinde yazılı olan risklerden biri, birkaçı veya tamamı gerçekleştiğinde araçta meydana gelen hasar tutarı araç kasko sigorta şirketi tarafından araç sahibine ödenmektedir. Araç kasko sigortası Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerli olmaktadır.

Araç sahipleri araç sigortası yaptırmış oldukları araç ile karayollarında güvenle seyretmektedir. Araç kasko sigortası fiyatları marka ve modeli, aracın durumu, aracın bulunduğu il, aracın güvence altına alınacağı risklere göre hesaplanmaktadır. Araç kasko fiyatları Türkiye Sigorta Ve Reasürans Şirketi Birliği tarafından her yıl hesaplanmakta ve araç kasko sigorta şirketlerine ışık tutmak amacı ile web sitesinde yayınlanmaktadır.

Aras kasko sigorta şirketleri trafik sigortası yaptırmak isteyen araç sahipleri için zaman zaman trafik sigortası kampanyaları düzenlemektedir. Düzenlenen kampanyalar araç sahiplerine çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Fiyat indirimleri, ödemede kolaylık, kredi kartına taksit, ek teminatlar sağlamaktadır. İsteğe bağlı trafik sigortası yaptıran araç sahiplerine zorunlu trafik sigortasında indirimler sağlayan araç kasko sigorta şirketleri de bulunmakta ve düzenlenen kampanyalar müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır.

Araç Sigorta Fiyatları

Sirketlere Göre Kasko

Ak Sigorta Anadolu Sigorta Ankara Sigorta
Aviva Sigorta Ergo İsviçre Sigorta Dubai Sigorta
Liberty Sigorta Sompo Japan Sigorta Euro Sigorta
Ray Sigorta Şeker Sigorta Eureko Sigorta